Skuteczne pozycjonowanie strony internetowej w skrocie


mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Skuteczne pozycjonowanie strony internetowej w skrocie

Postautor: mariusznowak » 03 gru 2017, 16:29

Wykonanie samej strony internetowej to już dzisiaj zdecydowanie za mało. Do lamusa przeszły już czasy, kiedy strony internetowe samoistnie się pozycjonowały i uzyskiwały zadowalające rezultaty bez nakładu pracy. Obecnie sytuacja bardzo się zmieniła i wypozycjonowanie strony internetowej nawet na stosunkowo łatwe frazy wymaga właściwej wiedzy i nakładu pracy.

Dlaczego tak się dzieję i co uległo zmianie na przestrzeni tych lat?

Po pierwsze zwiększyła się liczba stron w Internecie. Dzisiaj praktycznie każdy biznes jest oparty o stronę internetową. Nie ma znaczenia, czy jest to lokalny fryzjer czy duży deweloper mieszkań. Każda z tych firm posiada stronę internetową, która prezentuje jej ofertę w Internecie. Taki postęp wymusił modyfikacje w algorytmach wyszukiwarek i podejście do promowania strony internetowej. Nie wystarczy już tylko stworzenie strony internetowej. Jest to dopiero początek. Następnym korkiem jest promowanie posiadanej strony internetowej. Sposobów promocji jest kilka. Natomiast najbardziej popularną jest pozycjonowanie strony internetowej w wynikach wyszukiwarki. Polega ona na wybraniu odpowiedniego hasła: tanie strony internetowe lub zestawu fraz, na które strona internetowa ma być na pierwszych pozycjach w wynikach. Przeważnie strony internetowe są pozycjonowane na więcej niż jedno słowo kluczowe. Do właściwej promocji strony internetowej trzeba wybrać ich przynajmniej 5. Dzięki takiemu podejściu, promowane strony internetowe osiągają o wiele lepsze rezultaty w wynikach wyszukiwań.

Drugi sposób promocji strony internetowej to marketing szeptany. Polega on na tworzeniu wpisów na różnego rodzaju portalach internetowych. Wpisy te powinny zachęcić potencjalnych klientów do odwiedzenia promowanej strony internetowej. Jeśli nasza firma jest producentem lub dystrybutorem unikalnego produktu, można tworzyć wpisy bez linków. Wtedy zachęcamy podczas dyskusji do samodzielnego wyszukania oferowanego przez naszą firmę produktu. Marketing szeptany to raczej uzupełnienie pozycjonowania strony internetowej. Znaczna część osób szuka firm bezpośrednio w wynikach wyszukiwarek.

Kolejny sposób reklamy strony internetowej to różnego rodzaju portale społecznościowe. Najpopularniejszy jest FaceBook, który daje duże możliwości marketingowe. Szczególnie przydatny dla stron internetowych, które posiadają w swojej ofercie kupowane dobra materialne. Idealnie sprawdzi się do reklamy ciuchów czy usług firm lokalnych. Gorzej już będzie z marketingiem strony internetowej, która oferuje niszowe usługi.

Wróć do „Warto rozmawiać”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość