Problem z kotłem na eko groszek - piec wygasa po pewnym czasie


podrygalapawel
Posty: 10
Rejestracja: 16 maja 2016, 9:33

Problem z kotłem na eko groszek - piec wygasa po pewnym czasie

Postautor: podrygalapawel » 16 maja 2016, 12:16

Witam i od razu proszę o pomoc. Posiadam kłopot z moim kotłem na eko groszek. Od jakiegoś czasu samoczynnie gaśnie po pewnym czasie. Jest to już jego 3 sezon w naszym domu i do tej pory nie było z nim kłopotów. Teraz jak przechodzi na tryb podtrzymania to po jakimś okresie gaśnie i włącza się alarm niskiej temperatury. Jak działa cały czas i nie przechodzi w stan podtrzymania to nie występuje ten kłopot. Testowałem dużej liczby ustawień i nic. Sprawdzałem również na tym portalu: http://polecamspeca.pl/kominiarz , lecz kominiarz raczej chyba nie będzie pomocny w rozwiązaniu tego problemu. Kto się może zajmować tego rodzaju usterkami?

podobne tematy:

mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Niedrogi stomatolog w miejscowości Radom

Postautor: mariusznowak » 16 maja 2016, 12:58

To właśnie od kominiarza należy zacząć. Jak masz zaczadzony komin to właśnie takie są tego objawy. Piec będzie wygasał, gdyż ekogroszek niewłaściwie się spala. Brak właściwego ciągu jest tego pierwszą oznaką. Zacznij od tego i daj znać jaki jest efekt.

podobne tematy:

podrygalapawel
Posty: 10
Rejestracja: 16 maja 2016, 9:33

Problem z kotłem na eko groszek - piec wygasa po pewnym czasie

Postautor: podrygalapawel » 16 maja 2016, 13:23

Dzięki za odpowiedź. Na to bym nie wpadł. Kominiarza nie brałem od zamontowania pieca w domu. Znajdę kogoś i zobaczymy czy problem minie.

podobne tematy:


Wróć do „Warto rozmawiać”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości