Czy to dobry pomysł na serwis internetowy?


mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Czy to dobry pomysł na serwis internetowy?

Postautor: mariusznowak » 19 wrz 2016, 13:29

Cześć. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zleceniem budowy własnego serwisu internetowego. Chcę żeby portal internetowy dawał mi później korzyści majątkowe. Szukam jakieś ciekawej branży, aby konkurencja nie była za duża. Zastanawiałem się nad czymś takim jak ten portal. Nie jestem przekonany akurat do tej branży, gdyż jest mi ona mało znana. Myślałem bardziej o branży motoryzacyjnej. Może strona WWW, która posiada ogłoszenia warsztatów samochodowych z całego kraju. Do końca nie posiadam sprecyzowanej na taki portal. Ogólny zarys to portal, który posiada wizytówki firm od których pobieram opłaty za promocję. Czy takie przedsięwzięcie w dzisiejszych czasach ma jeszcze rację buty?
Rodzinne zabawy, imprezy firmowe gdzie zaprasza się również dzieci, to coraz częstsze rozwiązania stosowane przez właścicieli firm. Tego typu imprezy firmowe są pozytywnie odbierane przez zaproszonych pracowników. Co więcej, jest to doskonały wstęp do wspaniałej integracji firmowej, jakże innej od typowych wyjazdów integracyjnych.

Oczywiście powodzenie integracji pracowników zależy od wielu czynników. Odpowiednie pomysły oraz ich wdrożenie, oszacowanie właściwego budżetu, odpowiednie znalezienie idealnego miejsca i czasu, kiedy wszyscy pracownicy, ich rodziny spotkają się na wspólnej zabawie pod patronatem firmy. W jaki sposób to wszystko powinno wyglądać? Jakiego rodzaju korzyści odnoszą zarówno organizujący, jak i zaproszeni?

Niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa, struktury zatrudnienia, zanim pomyśli się o sukcesie integracji poprzez imprezę firmową, należy mieć jasny ogląd tego, jak kształtują się relacje, atmosfera w firmie. Dlaczego ma to takie znaczenie? Skoro przyjmuje się, iż piknik firmowy może być miejscem integracji, nawiązywania silniejszych więzi pomiędzy pracownikami, ich rodzinami, nie może być sytuacji, iż relacje między osobami są niskiej jakości. Może to zaważyć przykładowo na na liczbie pracowników, jakości zabawy w trakcie imprezy firmowej przygotowanej przez przedsiębiorstwo. Kiedy zaś relacje są przyzwoitym poziomie, to impreza firmowa dla pracowników wraz z rodzinami będzie sukcesem, procentując w przyszłości, gdy mowa o prawidłowych relacjach międzyludzkich.
Umiejętne planowanie imprezy firmowej kluczem do udanej integracji.

Organizacja imprez firmowych, pikników firmowych dla pracowników powinna bazować przede wszystkim na dobrym pomyśle i profesjonalnej organizacji. Koszt co prawda ma znaczenie, lecz nie każda firma będzie mogła przygotować wielogodzinne spotkanie z dużą liczbą atrakcji. Tak więc dobrze jest zbadać potrzeby pracowników, wiedzieć ile dzieci, w jakim wieku będą się znajdowały. Poprzez to prościej jest zaplanować atrakcje na imprezie firmowej dla rodzin, efektywnie rozpisać budżet. Kluczem do sukcesu to zapewnienie zabaw, które zainteresują wszystkich.

Dużym błędem jest kompletnie nieumiejętne dopasowanie się do potrzeb zaproszonych gości. Przygotowanie zabaw, z których nie będzie komu korzystać. Zaplanowanie scenariusza imprezy firmowej, który nie zachęca uczestników, zamiast integracji, ciekawej zabawy, proponuje zażenowanie, chęć powrotu do domu, imprezy firmowej. Niezadowolenie pracowników, a szczególnie ich dzieci w żaden sposób nie wpłynie na integrację.

Często się zdarza, iż pracownicy nie wykazują najmniejszej chęci, żeby wyruszać na spotkanie firmowe, integrację, pozostawiając rodziny w domach. Dlatego, zwłaszcza tam, gdzie duża liczba pracowników to osoby z rodzinami, niezbędnym staje się organizowanie imprez firmowych z rodzinami, których jedną z głównych zalet będzie integracja.

Dobrze zorganizowane imprezy firmowe w Radomiu https://e-cen.pl/2022/09/13/kurs-drenazu-limfatycznego-na-czym-polega-i-jak-go-zdobyc/ można zorganizować również w hotelu. Spotkania rodzin pracowników w ramach imprezy firmowej, to również możliwość pokazania bliskim życia zawodowego, poznania współpracowników, z którymi na co dzień pracujemy w firmie, a także przełożonych. Dobrze nawiązane kontakty, nowe relacje na pewno przyczyniają się nie tylko do prawidłowej integracji, ale również choćby do przyjaznej atmosfery w samym miejscu pracy.

podobne tematy:

maxkolonko
Posty: 7
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:44

Czy to właściwy pomysł na serwis internetowy?

Postautor: maxkolonko » 19 wrz 2016, 13:59

Dzień dobry. Z tego co byłem w stanie przeczytać, to nie posiadasz koncepcji na interes w Internecie i chcesz zrobić powielenie istniejących rozwiązań, lub co gorsza szukasz gotowego rozwiązania na biznes. Nie tędy droga kolego. Jeżeli myślisz poważnie o serwisie internetowym to po na wstępie powinieneś zrobić dobry biznesplan twojego przyszłego biznesu. Wyślij wiadomość do kilku firm i powiedz co chcesz stworzyć. Wtedy dostaniesz przybliżoną wycenę takiego serwisu WWW. Później dopytaj się o możliwości i koszty jego reklamy w Internecie. Znając te dane posiadasz już pojęcie o kosztach jakie musisz ponieść w pierwszym roku działalności. Przez ten okres twój serwis internetowy nie będzie przynosił żadnych zysków. Tak, więc musisz się przygotować na jego dotowanie z własnej kieszeni. Nie gra tu roli czy będzie to transport medyczny ludzi chorych czy portal internetowy dla prawników. Nikt nie da złamanego grosza za reklamę na świeżo powstałym serwisie internetowym. Tak to wygląda w praktyce.

podobne tematy:


Wróć do „Warto rozmawiać”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość