Czy to dobry pomysł na serwis internetowy?

mariusznowak
Kontaktowanie:

Czy to dobry pomysł na serwis internetowy?

Postautor: mariusznowak » 19 wrz 2016, 13:29

Cześć. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zleceniem budowy własnego serwisu internetowego. Chcę żeby portal internetowy dawał mi później korzyści majątkowe. Szukam jakieś ciekawej branży, aby konkurencja nie była za duża. Zastanawiałem się nad czymś takim jak ten portal: http://transportchorego.pl/transport-medyczny/warszawa . Nie jestem przekonany akurat do tej branży, gdyż jest mi ona mało znana. Myślałem bardziej o branży motoryzacyjnej. Może strona WWW, która posiada ogłoszenia warsztatów samochodowych z całego kraju. Do końca nie posiadam sprecyzowanej na taki portal. Ogólny zarys to portal, który posiada wizytówki firm od których pobieram opłaty za promocję. Czy takie przedsięwzięcie w dzisiejszych czasach ma jeszcze rację buty?

podobne tematy:

maxkolonko

Czy to właściwy pomysł na serwis internetowy?

Postautor: maxkolonko » 19 wrz 2016, 13:59

Dzień dobry. Z tego co byłem w stanie przeczytać, to nie posiadasz koncepcji na interes w Internecie i chcesz zrobić powielenie istniejących rozwiązań, lub co gorsza szukasz gotowego rozwiązania na biznes. Nie tędy droga kolego. Jeżeli myślisz poważnie o serwisie internetowym to po na wstępie powinieneś zrobić dobry biznesplan twojego przyszłego biznesu. Wyślij wiadomość do kilku firm i powiedz co chcesz stworzyć. Wtedy dostaniesz przybliżoną wycenę takiego serwisu WWW. Później dopytaj się o możliwości i koszty jego reklamy w Internecie. Znając te dane posiadasz już pojęcie o kosztach jakie musisz ponieść w pierwszym roku działalności. Przez ten okres twój serwis internetowy nie będzie przynosił żadnych zysków. Tak, więc musisz się przygotować na jego dotowanie z własnej kieszeni. Nie gra tu roli czy będzie to transport medyczny ludzi chorych czy portal internetowy dla prawników. Nikt nie da złamanego grosza za reklamę na świeżo powstałym serwisie internetowym. Tak to wygląda w praktyce.