Polecana przez was obrobka cnc Warszawa - ktora stolarnia


mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Polecana przez was obrobka cnc Warszawa - ktora stolarnia

Postautor: mariusznowak » 06 gru 2017, 11:09

Wielu z was nie wie co oznacza termin obróbka CNC? Większość z nas ma w domu rzeczy, które przeszły obróbkę CNC. Natomiast nie zdaje sobie z tego sprawy. Obróbka CNC polega na przekształceniu surowego materiału do zadanych przez nas kształtów. Przeważnie są to różnego rodzaju płyty meblowe, które są przeznaczone do produkcji mebli.

No dobrze mamy już blade pojęcie co oznacza obróbka CNC w teorii. Natomiast większość z nas ma ochotę się przekonać jak wygląda cały proces obróbki CNC od początku do końca. Cały proces obróbki CNC został bardzo dobrze opisany we wpisie który nosi tytuł obróbka CNC - to właśnie ten artykuł da nam możliwość opisania całego przebiegu obróbki CNC od początku do końca. Obróbka CNC zaczyna się od przygotowania komputerowych projektów. Projekty te zawierają finalne kształty elementów, z których zostaną złożone zabudowy meblowe. Po stworzeniu projektów następuje czas na właściwe działanie, czyli obróbkę CNC. Do urządzenia są podawane płyty MDF, które zostaną sfrezowane do zadanych rozmiarów i kształtów. Wycięcie zaokrąglonego boku nie będzie problemem. Całym procesem obróbki CNC zawiaduje komputer. Dzięki temu gotowe elementy posiadają bardzo dużą jakość wykonania. Zakres błędu jest bardzo niewielki i praktycznie niezauważalny dla naszego oka.

Następnie tak wykonane płyty meblowe są wykończane. Widoczne boki są maskowane odpowiednimi okleinami, które są w kolorze płyty meblowej. Po tym zabiegu otrzymujemy już gotowy element, który można wykorzystać do wykonania gotowych mebli. Trzeba pamiętać, że proces obróbki CNC jest kluczowym elementem, który zaważy na jakości przyszłych mebli. Jakiekolwiek zarysowania płyty meblowej w następnych etapach będzie bardzo ciężko zamaskować. Dlatego tak kluczowe jest wybranie sprawdzonej firmy, która ma wysokiej jakości sprzęt do obróbki CNC. Nie powinniśmy sugerować się wyłącznie najniższą ceną usługi. Na rynku są dostępne różnego typu maszyny, które różnią się dokładnością wykonywanej obróbki CNC. Te z niższej półki cenowej maszyny nie są wstanie wykonać dokładnych otworów lub skomplikowanych kształtów. Poprzez co oferowane przez nas meble będą o wiele niższej jakości. Także brak możliwości wykonania złożonych kształtów uniemożliwi nam konkurowanie z pozostałymi wykonawcami.

Wróć do „Warto rozmawiać”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość