Jak często potrzebuje usług kominiarz w domu mieszkalnym?


mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Jak często potrzebuje usług kominiarz w domu mieszkalnym?

Postautor: mariusznowak » 19 maja 2016, 12:35

Witam was wszystkich. Jakiś czas temu zacząłem się interesować tematem ubezpieczenia swojego domu. Znalazłem na taki odnośnik: http://polecamspeca.pl/kominiarz/kielce gdzie zostało powiedziane, iż kominiarz musi kontrolować instalację kominową przynajmniej raz do roku. Jeśli ogrzewam eko groszkiem to aż 4 razy na rok - to już jest przesada. Przeczytałem również, że w wypadku nieposiadania ważnego raportu od kominiarza, zakład ubezpieczeniowy może mi odmówić wypłaty odszkodowania. Czy to prawda?

podobne tematy:

adriansola
Posty: 14
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:07

Jak często potrzebuje usług kominiarz w domu mieszkalnym?

Postautor: adriansola » 19 maja 2016, 12:55

Witaj, nie mam dla Ciebie wesołych wieści. Wg prawa budowlanego tak jest. W zależności od rodzaju pieca jesteś zobligowany do korzystania z usług kominiarza nawet 4 razy do roku. Oczywiście tak mówi teoria. Ubezpieczyciel żąda aby kominiarz raz w roku przeprowadził przegląd i podbił protokół. Także dla swojego bezpieczeństwa należy to zrobić. Zapchany komin może być przyczyną tragedii. Kominiarz nie żąda aż tak wiele. Jest to kosz rzędu 100 zł za wizytę.

podobne tematy:


Wróć do „Warto rozmawiać”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości